Soukromá půjčka na směnku. Je to dobrý nápad?
Půjčky

Soukromá půjčka na směnku. Je to dobrý nápad? 

Potřebujete si naléhavě půjčit peníze a rychlým online půjčkám na internetu nevěříte nebo vám nemohou poskytnout potřebnou finanční částku? Ve své bance se pro změnu s žádostí o úvěr už vůbec nechytáte? Pak existuje docela jednoduché řešení, které nabízí získání půjčky v benevolentních částkách i na volitelný, respektive smluvený, splátkový termín. Tzv. Půjčky na směnku totiž poskytují soukromé osoby, které vám ochotně půjčí peníze na cokoli, bez zbytečného protahování a sepisování bezvýznamných smluv. Krom toho se soukromé osoby obvykle nezajímají ani o vaši nynější finanční situaci, ani o vaší finanční minulost – tzn. že nemusíte dokládat žádné potvrzení o pravidelném příjmu a nikdo vás nebude vyhledávat v seznamech dlužníků. 

Směnka – férové jednání! 

Směnka, přesněji řečeno úvěrový cenný papír, je absolutně běžným úvěrovým řešením, kterému stále ještě dává spousta lidí přednost před ostatními způsoby získávání úvěrů. Už jen proto, že směnka je výhodným řešením jak pro věřitele, tak i pro dlužníka. Věřitele (soukromé osoby) směnka chrání před klientovou nespolehlivostí, či případnou neschopností splácet, dlužníkovi pak směnka ukládá pouze smluvené mantinely a hranice. Díky tomu, že se na jejím sepisování podílí obě strany, veškeré stanovené termíny a podmínky by měly být pro věřitele i dlužníka stoprocentně přijatelné, čímž se také snižují rizika, že by dlužník věřiteli dluh nemohl splatit. 

Půjčky na směnku = soukromé půjčky 

Mezi největší výhody zřizování úvěru přes směnku patří zejména právě zmíněná variabilita dohody mezi oběma stranami. Zatímco se banky i nebankovní instituce musejí řídit některými svými předem danými podmínkami a pokyny, soukromé osoby obvykle omezuje pouze zákon. Limity pro výši půjčovaných finančních obnosů, stejně jako lhůta splatnosti půjčky a počet splátek (půjčky na směnku se ale většinou poskytují na jednorázovou splátku), však závisí pouze na domluvě mezi věřitelem a dlužníkem, stejně jako případná záruka a další podmínky vážící se ke konkrétnímu úvěru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *