Jak neutrácet za potraviny
Lifestyle

Jak neutrácet za potraviny

Každý průměrný Čech nechá měsíčně v obchodech s potravinami zhruba tři tisíce korun, což je neuvěřitelná suma peněz. Lidé si dnes opravdu dopřávají, jejich apetit nezná mezí. Při každodenním nákupu potravin se neotáčíme okolo sebe, chceme mít to, na co máme aktuálně chuť, i když později se na dané jídlo ani nepodíváme. Navíc často podléháme slevám, díky kterým si koupíme něco, co ani nechceme, později nám jídlo jen hnije a my ho vyhazujeme, čili jinými slovy vyhazujeme peníze doslova oknem.

Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí utrácet za potraviny, máme pro vás pár tipů, díky kterým za potraviny opravdu utrácet nebudete, nebo se spíše budete držet. Osvojte si níže uvedené tipy a ušetřete několik tisíc korun měsíčně, které později využijete na něco zcela jiného.

Nakupujte vždy se seznamem

Nezáleží na tom, jestli si stáhnete aplikaci do telefonu v podobě nákupního seznamu nebo jestli si budete ručně na papír psát to, co potřebujete koupit, a nebudete daný papír zapomínat doma, v každém případě vám seznam pomůže s tím, abyste neutráceli za potraviny. I když se to může zdát banální a neuvěřitelné, opravdu je to tak – pokud budete nakupovat se seznamem, vyhnete se nakupování věcí, které nepotřebujete nebo na které zrovna v tu chvíli máte chuť.

Nakupujte najezení

Nikdy nenakoupíte tak rychle, jako když jste najezení. Pokud jste najezení, budete nakupovat jen to, co skutečně potřebujete, nebudete kupovat všechno, co vidíte. Plný žaludek je opravdu ten nejlepší pomocník při nakupování potravin, tomu věřte.

Vyhněte se slevám

I když jsou slevy lákavé, nepodléhejte jim zejména u cukrovinek. Nepotřebujete tolik cukrovinek, které byste ve slevě nakoupili. Vezměte si maximálně jednu, ale posléze opusťte tuto uličku. Raději nakupujte se zmiňovaným seznamem, jelikož ten vám zabrání v utrácení za cukrovinky, tím si buďte jisti (tedy zabrání obecně v utrácení za cokoli ve slevě).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *