Nejluxusnější jachty světa. Můžete si některou z nich dovolit?
Lifestyle

Nejluxusnější jachty světa. Můžete si některou z nich dovolit?

Jak se baví úspěšní a bohatí? Jak tráví svůj volný čas? Pro odpověď si musíte zajít do doků, jelikož právě tam kotví jejich jachty, které svou cenou dosahují opravdu enormních výšin. Takovou luxusní jachtu si opravdu nemůže dovolit jen tak někdo, proto se nemůžeme divit tomu, že jsou majetkem hlavně bohatých celebrit či ještě bohatších podnikatelů. V nedávné době byl dokonce sestaven žebříček těch nejluxusnějších jacht na celém světě, které se zároveň řadí k těm nejdražším. Mohli byste si některou z nich dovolit nebo si musíte nechat zajít chuť? 

Vysokým cenám jachet se nemůžeme divit. Přece jen při jejich výrobě musí výrobci dbát na požadavky svých klientů, ovšem přání klientely se obvykle velmi rychle mění. Dalo by se říct, že přání klientů se mění každé tři roky, mnozí zákazníci si ještě poté zaplatí nějakou úpravu či dodělávku. Najdou se mezi námi lidé, kteří se nebojí za luxusní jachtu zaplatit i tolik, kolik jiný člověk vydělá za celý svůj život. Seznamme se s těmi nejdražšími jachtami světa.  

Pelorus 

Jachta jménem Pelorus se dnes prodává za tři sta milionů dolarů. Tato luxusní jachta měří více jak sto deset metrů, objednána byla Američanem Davidem Geffenem. Tohoto muže můžete znát jako zakladatele produkčních společností DreamWorks, které mají na svědomí zejména animované filmové snímky, ovšem nejen je.  

Dubai 

Nádherná jachta jménem Dubai je dlouhá přes sto šedesát metrů a její odhadovaná cena je stejná jako u předchozí jachty, tedy tři sta milionů dolarů. Jachta byla postavena společností Platinum Yachts a celkem ubytuje 115 lidí. Na lodi se najdou jak jídelny, tak salóny i luxusní apartmány společně s několika palubními plošinami. Možná se ptáte, kdo je vlastníkem této fenomenální lodi. Tím vlastníkem je Mohammed bin Rashid Al Maktoum, který je více prezidentem a taktéž předsedou vlády Spojených Arabských Emirátů.  

Serene 

O něco dražší lodí je loď zvaná Serene, která dosahuje svou hodnotou na 330 milionů dolarů. Vlastníkem je Yuri Scheffler, zakladatel společnosti SPI Group. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *