Za co Češi na internetu nejvíce utrácí?
Finance

Za co Češi na internetu nejvíce utrácí?

Nakupování na internetu je dnes velký hit, o tom není sporu. V současné době lze skrze internet objednat opravdu všechno – nezáleží na tom, jestli je to jídlo, oblečení nebo třeba elektronika. Jelikož lidé nechtějí trávit svůj volný čas u pokladen, kde stojí v dlouhých frontách, raději si jídlo objednají na určitou hodinu domů, tudíž ušetří třeba hodinu či dvě, které pak využijí jinak. I když se kdekomu může zdát, že jídlo si přes internet objednává stále více Čechů, věřte tomu, že na internetu se za jídlo neutrácí nejčastěji. Prvenství drží zcela jiné věci.  

Český statistický úřad v nedávné době vypustil do světa zajímavý průzkum, který poukazoval na to, za co Češi nejvíce utrácí. Jak jsme zmínili, jídlo nebylo na prvním místě. Zjistilo se, že nejvíce lidé nakupují na internetu oblečení, případně obuv. Také si skrze internet shání a platí ubytování. Další v pořadí jsou vstupenky na kulturní akce.  

Stále se zvyšuje počet lidí, kteří nakupují přes internet 

I když se donedávna internetu ještě báli, dnes už skrze něj nakupují o sto šest. Podle průzkumů Českého statistického úřadu stále více lidí přes internetu nakupuje. Jen v loňském roce si skrze internet nakoupilo více jak padesát procent Čechů, kteří byli starší šestnácti let. Jedná se tedy o skoro pět milionů lidí, což si skrze internet vloni pořídili něco hezkého či dobrého.  

Pro srovnání – před deseti lety nakupovala zboží přes internet pouze pětina z nás. Je až neuvěřitelné, kam se lidé za deset let posunou.  

Internet láká hlavně mladé lidi 

Nejvíce na internetu nakupují mladí lidé, případně ženy s malými dětmi. Průzkum ukázal, že na internetu nakupují hlavně lidé ve věku od pětadvaceti do čtyřiatřiceti let. Ženy s malými dětmi nakupují zejména na internetu, také lidé s vysokoškolským vzděláním na internetu nakupují. Senioři však také přichází světu internetu na kloub, dnes každý šestý senior využívá toto nakupování na dálku.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *