Zájem o hypotéky
Bydlení

Zájem o hypotéky stále roste, s ním rostou také úrokové sazby

I když si člověk ještě donedávna myslel, že s regulací hypoték přijde i nižší zájem o půjčky na bydlení, nakonec se ukázalo, že to tak není. Za poslední dobu zájem o hypotéky vzrostl, bohužel se zvyšujícím zájmem vzrostly také úrokové sazby, což není nic dobrého. Zatímco v srpnu se úroková sazba pohybovala kolem dvou a půl procenta, nyní je mnohem vyšší. Banky během oznámení o regulaci hypoték začaly nabízet o krapet nižší úrokové sazby, které měly být jistým lákadlem pro zájemce o bydlení. Během měsíců se však vracely na svou původně nabízenou úrokovou sazbu, kterou se nyní rozhodly mírně zvyšovat.

Jak jistě víte, od letošního října se banky rozhodly nechat vést doporučením České národní banky, které se týká regulace hypoték. Ne všichni si tak dosáhnou na své vysněné bydlení, dosáhnout svého vysněného bydlení bude opravdu velice, velice těžké. Aktuální pravidla například upozorňují na to, že žadatel by měl vydat nejvýše 45 procent čistého měsíčního příjmu.

Mnohé žadatele o hypoteční úvěry regulace zastrašila a rozhodli se tak zažádat o hypotéku daleko dříve, jiní se však nenechali zastrašit a žádají o hypotéku nyní.

Počty poskytovaných hypoték rostou

Z aktuálních informací vyplývá, že počet poskytovaných hypoték neustále roste. Při meziměsíčním srovnávání se až nestačíme divit tomu, o kolik se hypotéky zvýšily. Zatímco lednové hypotéky letošního a loňského roku byly takřka stejné, srpnové byly o několik set tisíc vyšší než vloni.

Jak jsme zmínili, i úroková sazba roste. Zatímco v červnu se banky snažily nalákat žadatele o hypoteční půjčku na nižší úrokovou sazbu, nyní úroková sazba dávno překračuje původní ještě květnovou vysokou sazbu.

Letní akce skončila

Dalo by se říct, že výhodnější hypoteční sazba byla jen jakousi letní akcí, která měla být pro žadatele velkým lákadlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *