Home office nebo neomezené volno? Dnes frčí to druhé z nich
Práce

Home office nebo neomezené volno? Dnes frčí to druhé z nich 

Není to tak dávno, co home office byl trendem. Jenže každý benefit se jednoho dne zažije. Mezi tolik žádané benefity nyní nepatří to, co bylo zákonem stanoveno, a tak do hry vstupuje jiná zaměstnanecká výhoda, kterou je neomezené volno. Právě s tím přichází řada zaměstnanců s touhou zaujmout a nalákat nové pracovníky, kteří na možnost pracovat z domova už tolik neslyší.  

Rarita, která je budoucností? 

Sice nelze říct, že by se na trhu nacházela nadvláda těchto firem, které by neomezené volno nabízely, ale jedná se o něco, co vstupuje v posledních měsících do hry. Mluvíme nyní o takové raritě, ze které se však jednoho dne může stát naprostá samozřejmost.  

Zaměstnanecké benefity obecně jsou řešeny prakticky v prvních kolech všech pracovních pohovorů. Zaměstnanci se ptají nejen na možnou mzdu, ale také na to, co navíc mohou oproti práci v konkurenčních firmách dostat. A neomezené volno budí v očích budoucích pracovníků velkou radost. 

O co se vlastně jedná? 

Neomezeným volnem se rozumí to, že je zaměstnancům nabízen čas k odpočinku. Prakticky každý zodpovědný zaměstnanec je si vědom toho, že aby byla zachována jeho produktivita, musí být také náležitě odpočinutý. A zaměstnanec mu v případě, že nabízí benefit neomezeného volna přesně toto dopřeje.  

Jak už bylo zmíněno, zatím je tento zaměstnanecký benefit raritou a dalo by se říct, že v mnoha firmách ve zkušebním režimu. Důvod je prostý – jedná se o něco, co je založené na čisté důvěře zaměstnavatele a zaměstnance. Firma musí mít v takovém případě dobře nastavenou komunikaci se svými pracovníky. Musí vědět, že se nestane, že by někdo nepřišel v době, kdy do práce přijít má.  

Benefit stojí na velmi transparentní pravidlech, která se musí dodržovat. Odráží se také na obecné pracovní kultuře u zaměstnavatele a na zmiňované a v tomto případě skutečně nezbytné důvěře. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *